UFO (Mimozemská civilizace)

Podle jedné z teorií je UFO pozemského původu. Vyvinuly se z německých létajících disků vyvinutých při konci druhé světové války.

Němci vyvinuli několik typů disků, např. : Miethio V7 .UFO se poprvé objevili právě při konci druhé světové války. Americké posádky letadel tehdy pozorovali ohnivé koule,které předváděly neuvěřitelné letecké manévry. Po skončení druhé světové války němci prchli do Argentiny i se svými vědci a špičkovou technologií. Pak pracovali ve speciálním komplexu Centru Atomicu. Když se stavělo tak se spotřebovalo tolik cementu že ho byl nedostatek v celé Argentině. A právě zde se jim podařilo ovládnout antigravitační technologii.Po pádu zdejšího režimu němci prchli do kolonie Dignidad. Tady v podzemí tajně pracovali na genetických experimentech dle německého odkazu. Oni stvořili ty malé šedivé bytosti s velkýma očima a také ty vysoké se světlou pletí. Když i zde začalo být nebezpečno odstěhovali svůj hlavní stan na Mars,kde sídlí dodnes a dál plánují jak převzít vládu nad světem,jak mají v plánu už od druhé světové váky.

 

Ve vesmíru je podezřelé ticho

Nicméně Morris patří i ke skeptikům a domnívá se, že vzhledem k tomu, že většina vesmíru je starší než naše část, měli jsme už o mimozemšťanech slyšet. „Je tam nějak ticho. Podezřele ticho. Osobně si nemyslím, že tam někdo je,“ řekl Morris během své přednášky na konferenci pořádané vědeckou Královskou společností. Vyspělé civilizace by podle něj byly slyšet a elektromagnetické vlny by už na Zemi dorazily.

Nicméně jiný odborník Frank Drake upozorňuje, že i Země se začíná stávat hůře elektromagneticky čitelnou pro vesmírné dálavy kvůli postupující digitalizaci. V případě pokročilých civilizací hluboko ve vesmíru je možné, že jsme jejich vysílání ani nestačili zachytit.

 

Davies: Mimozemšťany nejsnáze najdeme na Zemi

Naopak jeho kolega, britský fyzik Paul Davies, tvrdí, že mimozemský život existuje přímo před našima očima, ale my ho nevidíme. Ovšem nejde o nic mediálně senzačního. Podle něj jde o mikroskopické organismy, které žijí v nehostinných místech. Dosud jsme je přehlíželi, protože jsou radikálně odlišné od forem života, které známe. Domnívá se, že život na Zemi přišel a odešel již mnohokrát v dějinách planety.

Profesor Colin Pillinger, který byl vedoucím mise sondy Beagle 2 vyslané na Mars, však zdůrazňuje, že by se věda neměla unášet sci-fi domněnkami. Mars je podle něj nejlepším místem pro ověření teorií, jakým způsobem se ubírala evoluce jinde než na Zemi. 

 

 

Přehled pozorovaných UFO

 

 

1. Světla na obloze
V poslední době stále častěji budí pozornost světelné efekty používané na diskotékách a v reklamě. Pomocí nich jsou na nízká oblaka promítány různé obrazce, které mění svoji polohu a tvar. Bývají velmi věrohodné a často jsou vidět na vzdálenost až několika desítek kilometrů. Je-li vzduch čistý, nemusí být vidět kužel světla vybíhající z reflektoru. Obrazec promítaný současně na dvě vrstvy mraků např. koncem roku 1994 pronásledovaly dvě stíhačky české armády. V tisku se přitom objevily zprávy o projektorech, jež by mohly být vidět i na vzdálenost sto kilometrů!

 

2. Venuše, jasné hvězdy
Každý pracovník hvězdárny potvrdí, že nejčastěji je za ufo považována zapadající Venuše, viditelná i za soumraku. Znalosti z astronomie nejsou v obecném měřítku příliš velké a tak výjimečně jasná hvězda nízko u obzoru zaujme i náhodného pozorovatele. Vlivem neklidu pozemské atmosféry mění často svoji jasnost (poblikává) a zabarvení. Díky rotaci Země se také pozvolna pohybuje vůči obzoru. (Jelikož má oko s čím srovnávat, je změna polohy Venuše u obzoru velmi nápadná.) Traduje se historka, že zapadající Venuši pronásledovalo v padesátých letech několik stíhaček naší armády. Obdobně mohou u obzoru zaujmout jasné hvězdy (Arktur, Antares, Orionův pás). V jejich případě se dokonce může zdát, že "poskakují" kolem své střední polohy až v rozmezí půl stupně.

 

3. Letadla a balóny
Množství uf tvoří obyčejná letadla a balóny, která jsou z různých důvodů nezvykle nasvětlena. Vysoko letící letadla mohou být ozářena Sluncem i dlouhou dobu po jeho západu. Jsou také pozorovatelná blikající barevná bezpečnostní světla. Jelikož často není slyšet žádný zvuk, dojem ze zvláštního letícího předmětu je velmi věrohodný.

 

4. Halové jevy
Halové jevy vznikají lomem světla Slunce a Měsíce na ledových krystalcích v mracích. Jsou pozorovatelné prakticky každý druhý den, obzvlášť v zimě. Nejčastější je kruh o poloměru 22 stupňů, případně jeho části, a tzv. vedlejší Slunce či Měsíce. "Vedlejší Měsíc" má podobu eliptické, někdy duhové skvrny. Může být pozorovatelný i v době, kdy je skutečný Měsíc zakryt hustšími mraky.

 

5. Družice
Setkáváme se s nimi obzvlášť během letních měsíců, kdy jich lze během jediné noci neozbrojeným okem spatřit několik desítek. Mají podobu světelných bodů pozvolna letících mezi hvězdami. Díky rotaci mění svoji jasnost - zjasňují se, zeslabují či poblikávají. Často se také stává, že družice vletí do zemského stínu a náhle zmizí. V poslední době, v souvislosti s lety raketoplánu ke stanici Mir, není nezvyklé pozorovat jasné družice ve formaci.
Zajímavým úkazem, který je sice vzácně pozorovaný, ale který zaujme často tisíce lidí, jsou ionizované zbytky paliva vypouštěné z posledních stupňů nosných raket. Takový úkaz jsme pozorovali například v květnu 1994. Měl podobu rozmazané skvrny (v dalekohledu ve tvaru -anděla- s křídly) jasnější než Venuše. Během krátké doby se zvětšil a rozplynul.
Poslední stupně nosných raket zanikají v zemské atmosféře. Stejně jako velké družice tak mohou způsobit zajímavý ohňostroj. Z tělesa, které letí pomalu atmosférou, se odtrhávají jednotlivé větší kusy,jež postupně shoří. Mění svoji jasnost, zabarvení i počet. Takových zániků bylo pozorováno již několik. Snad nejzajímavější nastal v listopadu 1991, kdy zánik třetího stupně nosné rakety Gorizont pozorovali nejen u nás, ale i v Německu, Rakousku a Chorvatsku.

 

6. Bolidy
Bolidy jsou meteory jasnější než Venuše. Doba jejich trvání může dosahovat až několik sekund. Mění svoji jasnost, poblikávají a mohou se rozpadnout na více částí. Přelety některých z nich jsou dokonce doprovázeny zvukem. Ročně spatří pozorovatel pravidelně sledující nebe několik bolidů. Ty největší přitom vypadají skutečně fantasticky - jsou neobyčejně jasné, rozpadají se, vybuchují, mění barvy. Mohou krajinu ozářit téměř jako Slunce ve dne.

 

7. Ostatní úkazy
Do této kategorie patří všechny zbývající pozorované jevy. Za ufo mohou být považovány různé bodové záblesky od družic, letadel. Vzácně jsou nad severním obzorem vidět polární záře - bílá, průsvitná oblaka, která mění svoji polohu a tvar. Také obraz deformovaného Měsíce v kombinaci s mraky může vyvolat dojem "letícího objektu". Totéž platí pro některé typy vysokohorských mraků. Zdrojem uf může být i zrcadlení pozemských předmětů na horkém vzduchu. A na posledním místě i kosmické lodě mimozemských civilizací.

Drtivá většina všech pozorovaných ufo je tedy snadno vysvětlitelná. Člověk ale rád věří v něco tajemného a nevysvětlitelného...